Geuldal had de broek aan…

Archief – 2017/’18
Geschreven op zondag 15 april 2018 19:54 door SV Geuldal.

Vandaag stond de uitwedstrijd tegen FC Geleen Zuid JO9-5! op het programma. Verzamelen om 08.00 uur, net niet midden in de nacht…voor menige speler van ons team is dit een lastig moment…wij zijn van het sambavoetbal… dan moet het warm zijn… de dag al iets gevorderd… goed geslapen, een vezelrijk ontbijt en rustig naar de wedstrijd kunnen toeleven… maar vooral wakker… en dit tijdstip is erg vroeg…de weersomstandigheden en de sfeer waren in elk geval prima toen we gezamenlijk (! omdat ook hier een teamgedachte achter zit) vanuit Wijlre vertrokken… na een bloesemtocht werden we in Geleen, netjes maar zeker professioneel ontvangen… SV Geleen Zuid is een grote vereniging met een mooie historie. We liepen de catacomben in en na digitale verwijzingen kwamen we aan bij kleedlokaal 10. Hier startte iedereen met zijn of haar voorbereiding…spullen uitpakken…alles goedleggen…juiste volgorde ( bijgeloof?) … alles is van groot belang…dan het tenue aantrekken…oooohhh…waar is de kledingtas..? even was er korte fase van onrust, een soort van disbalans… maar we ( en we zijn… alle ouders met de technische staf) hebben altijd een plan B… of in ieder geval een half plan B… door een communicatie storing op de wasafdeling van ons team stond de tas met de heerlijk ruikende wedstrijdkleding nog elders… gelukkig had onze scout gezien dat de tegenstander rood/zwarte kleding draagt… dus hadden we de witte uitshirts voor de zekerheid meegenomen. Maar geen broekjes… een half plan B dus… Maar hier werden we geholpen door onze vriendelijke, sportieve en vooral professionele tegenstander… uit een van de waskamers… met meerdere wasmachines… werden korte broeken getoverd. Enkel de maat was nog niet die van vandaag… het waren XL-en… iets voor over 10 jaar… maar dan nog… ze hadden ons een broek “aangemeten”. Wij waren hier heel blij mee en vertrokken naar het veld.

Door de consternatie hadden we wat tijd verloren en was er minder tijd voor de warming-up… we besloten dan ook de mentale kant extra op te warmen omdat de buitentemperatuur onze fysieke kant al had aangepakt.

Met een beginopstelling 2-1-2 wilden wij de aanval kiezen…Gabriel in het doel…met prachtig nieuwe handschoenen wilde achterin de nul houden… Niek en Sem in de verdediging, Arjan op het middenveld en Mik in de spits met Yousef in zijn schaduw… we gingen voortvarend van start… met indrukwekkend leuk en vlot spel drukten we in het eerste kwart onze stempel op de wedstrijd… Met een mooie actie brengt Arjan in de tweede minuut de stand op 0-1… terwijl de meegereisde supporters nagenoten, speelden wij geconcentreerd ons spel… en creëerden mooie kansen… dit resulteerde in een rebound waar Mik als de kippen bij is en erg mooi afrond… 0-2. De druk van Geuldal was bijna net zo groot als de maat in onze geleende broeken…XL. Dan een erg mooi moment… de aanvallen hadden een hoekschop opgeleverd. Deze werd genomen door Arjan… hij zag, diep achterin, Niek zich opstellen… zijn pass werd met een geweldige volley afgemaakt…0-3…klasse Niek! we speelden erg sterk… vooral de voorwaartse druk en bij balverlies het laten zakken en in de zone aanvallend verdedigen ging gepaard met mooie combinaties. Alle toeschouwers genoten… na de eerste time-out was het even anders… in deze fase was de tegenstander op ons spel ingesteld en moesten Fenna, Yousef en Mik voorin vaak meeverdedigen…Ofschoon Siem op het middenveld heerste met erg sterk spel, kwam FC Geleen Zuid gevaarlijk op en werden we met de rug tegen de muur gezet… ook onze verdediging met Ryan, Niek en Sem konden niet verhinderen dat dit resulteerde in een mooi en zeker verdiend doelpunt van onze gastheer. Toch blijven samen knokken en dan maakt Fenna vlak voor rust de 1-4… doordat ze vroeg de opbouw stoorde, maakte ze de keeper zenuwachtig… ze loerde op het kansje dat kwam…Top Fenna… dan rusten we met de “thee” op de wei…

We hadden het idee dat er iets moois zat aan te komen… Achterin wisselden Sem en Gabriel van handschoenen en plek… Ryan , Siem en Yousef brachten nieuwe impulsen in het aanvallende spel… en Mik is geïnspireerd…toch is de druk van vlak voor de rust nog niet weg en we werden weer teruggedrongen… met een prima aanval, waar wij niet aan te pas kwamen, maakt onze tegenstander 2-4…het werd even onrustig op de tribunes…

Door prima samenspel ontstaat een erg mooie goal van Yousef… 2-5 en gelijk na de aftrap vingen we de tegenstander op. Bij de zijlijn, speelde Arjan de bal naar Yousef die via een mooie lob, Fenna in stelling bracht… met een prachtig afstandschot schoot zij met erg veel gevoel, hard tegen de lat… de bal had echter zoveel effect meegekregen… dat deze voor de doellijn de grond raakte en direct in de netten sprong…2-6… geweldig Fenna… een staaltje van “vakvrouwschap”…

 

Dan breekt er een bijzonder fase aan… een ongevaarlijk ogende aanval eindigde in een schot op ons doel… hier “verkeek” onze nieuwe keeper zich lichtelijk… hij meende naast de goal te staan en wilde de bal achter laten lopen… tussen zijn benen door verdween de bal IN ons doel… hij keek verbaasd en hield zijn handen op zijn hoofd… het leidde tot enige hilariteit op het veld en op de tribune… het lag NIET aan de nieuwe handschoenen… die kwamen er namelijk niet eens aan te pas… 3-6

Maar gelukkig kunnen we rekenen op een veerkrachtig team… en wat voor een veerkracht… een mooie combinatie van Siem, Arjan en Yousef leiden de 3-7 in, die Yousef professioneel afrondde.

Dan komen de aanvallers van Geleen er weer even uit…en vanuit een bijna onmogelijk hoek kwam een schot, waarbij Sem de korte hoek afdekte, maar niet kort genoeg… weer dacht hij dat de bal naast zou gaan… maar de bal verdween in het doel… zijn eerdere blik van die dag werd overtroffen door een, met nog meer verwondering en nog grotere ogen… zijn handen rezen nu naar de hemel… Grote Hilariteit op veld en tribune!

Vlak hierna maakte Yousef aan iedere illusie van de tegenstander een einde… 4-8.

Wij hadden vandaag de broek aan…

 

Gabriel, Niek, Sem, Ryan, Siem, Arjan, Yousef, Fenna en Mik… TOP met hoofdletters.