Na regen komt zonneschijn…

Archief – 2017/’18
Geschreven op maandag 9 april 2018 21:09 door SV Geuldal.

Het was op deze mooie zaterdagmorgen even de vraag of wij slagvaardig aan de aftrap zouden staan. Ten eerste…Niek was verhinderd, maar leefde op afstand intens mee. Dus missen we een sterke verdediger.Ten tweede… Arjan had een week last van de griep gehad… de vraag was of zijn accu volledig opgeladen was…of in elk geval een deel…zodat hij een stuk van de wedstrijd zou kunnen spelen. Onduidelijk of we de motor van het team volledig konden aanspreken…en ten derde… Ook nog de helft van de technische staf moeten missen…deze was internationaal op zoek naar voetbaltechnische kennis en kunde…en als maat mis je hem dan ook…en ten vierde…was het de vraag of de bekerwedstrijd nog in onze kopjes zou zitten… zou na regen, zonneschijn komen?

Dan de wedstrijd…SV Geuldal JO9-1 tegen SJO ZW’19-SVS JO9-1 was de uitdagende aankondiging op de posters…of voor het gemak “Wij tegen EYS”. We hadden nog goeie herinneringen aan een eerdere ontmoeting met deze tegenstander . Zo gingen we dan ook van start…de tegenstander niet onderschatten en vanaf het eerste fluitsignaal samen knokken…en met in ons achterhoofd…samen sportief spelen…

De beginfase was even rommelig, maar dat veranderde snel…het team zat er lekker in…Gabriel “op doel”…Sem en Ryan als verdedigers…het schot met goed loopvermogen…Siem op het middenveld…het overzicht en de mooie pass..Yousef en Mik voorin… de doorzetter en het fijne balgevoel… en achter de hand hadden we Fenna en Arjan…finesse en de motor…het resulteerde in leuke mogelijkheden…vaak door individuele inzet…we creëren kansen, maar zijn iets te zelfzuchtig…daarom duurt het dan ook even voordat Yousef de verlossende 1-0, in de 8ste minuut op het scorebord krijgt…af en toe kwamen de “Eysenaren” gevaarlijk dichtbij…maar door weergaloos optreden van Gabriel houden wij de nul. Dan ontstaat er in de 13de minuut, een hoekschop…Fenna heeft goed in haar oren geknoopt “met de arm omhoog de bal claimen”…ze rent naar de corner en neemt deze zelf…en via een mooie combinatie met Yousef komt de bal bij Arjan…en die schiet hem weergaloos in…2-0…de druk op het doel van de tegenstander is groot…voorin hebben we het spel onder controle…nu nog de combinatie en het afronden…achterin staan Sem en Ryan een mooie pot te spelen…Ryan doet geweldig zijn best en met zijn groot loopvermogen maakt hij het de tegenstander moeilijk om te scoren…en samen met Sem en Gabriel houden ze de nul tot vlak voor rust…in de tussentijd is Yousef voor de zoveelste keer samen met Arjan, Fenna en Mik voor de goal van Eys geweest…de doelpogingen stapelen zich op…deze worden vakkundig “gemist”…dan slaagt Yousef erin om de score naar 3-0 te tillen met een erg mooi schot…en direct vanaf de aftrap, straffen de mannen uit het buurdorp, het enige misverstand achterin, af…de ruststand is 3-1.

Wanneer we uit de kleedkamers komen geven we direct een signaal af…nog voordat de tegenstander op het veld staat …staan wij al te trappelen van ongeduld…we zijn zeer gemotiveerd …we willen rechtzetten wat we in de bekerwedstrijd verzuimd hebben…Sem is in de goal Gabriel gaan vervangen…en we zetten druk op hun verdediging…drukken door…zo hevig dat de verdediging van Eys er maar zelf een eigen doelpunt van maakt… 4-1 ze waren even de kluts kwijt. Ook zij hadden van keeper gewisseld en de “nieuwe “aanvaller bezorgd zichzelf een hoekschop… deze neemt hij direct en scoort weergaloos in de verre hoek…4-2 … Dan blijkt onze veerkracht…we blijven rustig en weer ontstaat in het derde kwart een erg sterk Geuldal…en Siem staat zijn mannetje op het middenveld…hij heerst en verdeelt…mooie combinaties met veel voorwaarts pressievoetbal…iedereen speelt in het teambelang, in de zone en is bovenal alert…Zo ontstaat dan ook een bijzonder doelpunt …door Gabriel …de nieuwe keeper is te veel met randzaken bezig en loopt uit om zijn bal te spelen…na de uittrap loopt hij rustig terug en…met een mooi afstandsschot vanuit zijn eigen verdediging zorgt Gabriel ervoor dat de bal eerder terug is dan de keeper …5-2…we blijven bij de les…en 6 minuten voor tijd pikt Mik zijn doelpunt ook nog mee…de 6-2… en in de laatste seconden maakte Fenna 7-2…wat een mooi resultaat…wat een leuke wedstrijd, waarbij er nog heel veel mooie kansen onbenut bleven…

Zichtbaar genoten en met een trots gevoel stappen we na het fluitsignaal naar de tegenstander om handen te schudden…wat zo mooi is…ook sportief hebben we vandaag weer een visitekaartje afgegeven…en ons scorend vermogen ligt bij alle spelers…5 zijn er vandaag verantwoordelijk voor de 7 doelpunten…de zon schijnt weer…